Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. ks. Jana Twardowskiego
w Ostrołęce

24/03/2020

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

Od 25 marca wejdą w życie przepisy, które zobowiązują szkoły do prowadzenia nauczania na odległość. Organizacja takiego kształcenia spoczywa na dyrektorach szkół. W naszych szkołach wielu dyrektorów ze swoimi nauczycielami już takie zadanie podjęło przed zmianą przepisów. Bardzo Im za to dziękuję.

Jednocześnie chciałbym zaapelować do wszystkich o wyjątkową w tym czasie współpracę i wyrozumiałość. Tego wymaga nowa sytuacja, która jest dla nas wszystkich wyzwaniem, wszyscy uczymy się w niej funkcjonować..

Rodziców proszę, aby wykazali cierpliwość dla nauczycieli, którzy muszą przeorganizować warsztat pracy, dostosować swoje plany dydaktyczne do możliwości realizowania ich w nowych rozwiązaniach organizacyjnych, uwzględnić indywidualne potrzeby swoich uczniów. A przecież mają oprócz tego takie same problemy jak my wszyscy, tak samo niepokoją się o los swoich bliskich.

Nauczycieli i dyrektorów szkół proszę, aby zechcieli wziąć pod uwagę trudną sytuację uczniów i ich rodziców. Zachęcam Państwa do rozeznania możliwości dostępu do środków technicznych swoich uczniów. Trzeba uwzględniać fakt, że teraz często rodzice również zdalnie pracują, dzieląc ze swoimi dziećmi ten sam komputer.

Uczniowie najpewniej odnajdują się w środowisku nowych technologii, oni zapewne przeorganizują się najsprawniej. Wierzę, że dzięki życzliwości i wsparciu swoich nauczycieli znajdą nowe możliwości rozwoju.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszędzie są jednakowe warunki, nie we wszystkich domach jest dobry dostęp do Internetu i nie w każdym domu znajduje się odpowiedni sprzęt do kształcenia na odległość. W naszych szkołach pobiera naukę wielu uczniów spoza Ostrołęki. Dlatego w przypadku wystąpienia takich trudności, w porozumieniu z dyrektorami będziemy szukać innego sposobu realizowania zajęć i informować o tym rodziców.

                                                                                Łukasz Kulik

                                                                         Prezydent Miasta Ostrołęki

Strona wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka) jedynie w celach statystycznych (anonimowych). Można zablokować zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.